Stopień kontrastu:

A A A A

Rozmiar czcionki:

A A A

Ikona kontaktu telefonicznego

+48 17 74-83-140

Ikona kontaktu emailowego

sekretariat@zst.resman.pl

Zespół Szkół Technicznych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie

TROPEM WILCZYM - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Opracowanie: Ewelina Chwała. Opublikowano: 14 marca 2023r.

W dniu 1 marca 2023r. uczniowie klas 1 LOA, 1 LOB, 2LO oraz 3 LA XIV Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie wzięli udział w XI edycji projektu Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie, to jest organizowane cyklicznie w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych o zasięgu międzynarodowym. Największy bieg pamięci w Polsce, odbywa się w ponad 350 miastach Polski oraz poza jej granicami.

Celem projektu jest propagowanie działalności Żołnierzy Wyklętych, bohaterów antykomunistycznego podziemia niepodległościowego w latach 1945-1963, osób represjonowanych lub takich, które ryzykowały własnym życiem lub internowaniem z powodu pomocy udzielanej żołnierzom walczącym z komunizmem w Polsce. Kolejnym celem projektu jest promocja aktywności fizycznej wśród młodzieży szkolnej oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, a w szczególności popularyzacja idei biegania.

Bieg został zorganizowany na Bulwarach nad Wisłokiem w okolicy rezerwatu przyrody Lisia Góra w Rzeszowie na dystansie 1963 m,. Podczas biegu uczestnikom towarzyszyły sportowe emocje, miła atmosfera, zdrowa rywalizacja oraz słoneczna pogoda. W biegu dziewcząt zwyciężyły:

  1. Anna Wacek z klasy 2 LO zajęła I miejsce
  2. Patrycja Ziemba z klasy 2 LO zajęła II miejsce
  3. Milena Pilch z klasy 2LO zajęła III miejsce
W biegu chłopców zwyciężyli:
  1. Adam Lochman z klasy 2 LO zajął I miejsce
  2. Dominik Łybacki z klasy 1 LOB zajął II miejsce
  3. Marcel Szczecina z klasy 2 LO zajął III miejsce