Stopień kontrastu:

A A A A

Rozmiar czcionki:

A A A

Ikona kontaktu telefonicznego

+48 17 74-83-140

Ikona kontaktu emailowego

sekretariat@zst.resman.pl

Zespół Szkół Technicznych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie

Wycieczka do Krakowa

Opracowanie: Jolanta Wilkos. Opublikowano: 6 kwietnia 2023r.

W dniu 27 marca 19-stu uczniów klasy 3LO oraz 3 uczennice z klasy 2LO pod opieką Pani Małgorzaty Prokop i Pani Jolanty Wilkos wyruszyło na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem programu był Park Wodny. 2-godzinny pobyt pod opieką ratowników i opiekunów był nie tylko możliwością skorzystania z ogromnej ilości atrakcji wodnych jakie oferuje obiekt, ale również wykazania się umiejętnością pływania. Największą atrakcją okazały się zjeżdżalnie wodne oraz jacuzzi.

Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa

Następnie udaliśmy się na Rynek Główny pod Pomnik Adama Mickiewicza. Podziwialiśmy takie zabytki jak: Sukiennice, Barbakan, Brama Floriańska, Kościół Mariacki, aż w końcu dotarliśmy do Zamku Królewskiego na Wawelu. Dziękujemy Pani Małgorzacie Prokop, która oprowadzała nas po mieście oraz pomogła nam odkrywać tajemnice legend krakowskich i niektórych obiektów, zwracając naszą uwagę na najciekawsze elementy architektury krakowskich zabytków. Zobaczyliśmy też straszliwego smoka zionącego ogniem. Chcąc na zawsze zachować wspomnienie tego wspaniałego miasta zadbaliśmy o zakup pamiątek. Etapem kończącym zwiedzania Rynku był pyszny posiłek i chwila odpoczynku.

Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa

Wycieczka – chociaż jednodniowa – dała nam wiele radości oraz pewien zastrzyk wiedzy i pozytywnej energii. Była ona dużym przeżyciem. Celem wyjazdu było, nie tylko kształtowanie nawyków prozdrowotnych i wdrażanie do aktywnego i kulturalnego spędzania czasu wolnego, ale również wyjazd ten okazał się piękną lekcją historii Polski.
Chociaż pogoda nam nie dopisała, wycieczka dostarczyła nam nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Przekonaliśmy się, że odpoczywając i bawiąc się, możemy także wzbogacać naszą wiedzę. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wspomnień wróciliśmy do domu.

Wycieczka do Krakowa