Stopień kontrastu:

A A A A

Rozmiar czcionki:

A A A

Ikona kontaktu telefonicznego

+48 17 74-83-140

Ikona kontaktu emailowego

sekretariat@zst.resman.pl

Zespół Szkół Technicznych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie

MECHANICY ZST NA ZAWODACH LEARN&FLY

Opracowanie: Janusz Ficek. Opublikowano: 19 czerwca 2024r.

Uczniowie klasy 2g kształcący się w zawodzie technik mechanik, wzięli udział w zawodach Learn&Fly. Aby móc w nich wystąpić, musieli zbudować prosty latający model samolotu, a następnie wziąć zaprezentować się w konkursie na najdłuższy lot. Model samolotu musiał być oczywiście samodzielnie przez nich zaprojektowany, zbudowany i przetestowany w locie. Mimo że nie udało się im zająć miejsca na podium, to należy zauważyć, że był to ich pierwszy udział w tego typu zawodach.

MECHANICY ZST NA ZAWODACH LEARN&FLY MECHANICY ZST NA ZAWODACH LEARN&FLY

A sam konkurs przyniósł naszej młodzieży wiele korzyści, daleko wykraczających poza samą satysfakcję z samodzielnego zbudowania samolotu. Przede wszystkim nauczyli się pracy zespołowej, kreatywności oraz uświadomili sobie, jak ważne są one podczas realizacji projektów technicznych. W trakcie budowy samolotu uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami branży lotniczej, którzy chętnie dzielili się informacjami i ciekawostkami dotyczącymi lotnictwa. Ponadto udział w konkursie oznaczał nabycie cennego doświadczenia, które z pewnością okaże się przydatne podczas kolejnych jego edycji, jak i w dalszej karierze zawodowej.

Nasza młodzież poprzez ten konkurs na pewno rozwinęła swoje umiejętności techniczne, zwłaszcza poszerzyła swoją specjalistyczną wiedzę na temat aerodynamiki i mechaniki lotu. To nie tylko wzbogaciło ich pod względem edukacyjnym, ale także zwiększyło motywację do dalszego kształcenia i udziału w kolejnych przedsięwzięciach i konkursach związanych z lotnictwem.