Absolwenci ZST nagrodzeni
Z radością informujemy, że nasi absolwenci w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu o dyplom i nagrodę Prezesa SIMP dla absolwentów szkół prowadzących kształcenie zawodowe TECHNIK ABSOLWENT roku 2024 uzyskali czołowe lokaty. Robert Szypuła absolwent w zawodzie technik mechanik uzyskał II miejsce, a Arkadiusz Krzywonos w zawodzie technik elektronik i Fabian Zagórski w zawodzie technik informatyk zostali finalistami konkursu. Serdecznie gratulujemy!
Wręczenie nagrody i dyplomów odbyło się w dniu 4 marca 2025 roku w Domu Technika w Rzeszowie na spotkaniu z okazji Międzynarodowego Dnia Inżyniera dla Zrównoważonego Rozwoju. Organizatorem była Naczelna Organizacja Techniczna FSNT Rada w Rzeszowie. Na uroczystości wręczone zostały dyplomy laureatom, nauczycielom i dyrektorom wyróżnionych szkół - aktu tego dokonał Prezes Janusz Dobrzański razem z V-ce Prezesem i zarazem przewodniczącym Komisji Konkursowej Janem Poradą. Obecny na uroczystości laureat Robert Szypuła odebrał Dyplom za zajęcie II miejsca w specjalności Technik Mechanik z Technikum Nr 9 w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie.
W spotkaniu, wzięli udział między innymi Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Dorota Nowak-Maluchnik, Wice Marszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, członkowie Zarządu FSNT-NOT w Rzeszowie, Prezes Janusz Dobrzański, V-ce Prezes Krzysztof Cisek, V-ce Prezes Jan Porada, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie Edyta Niemiec, Kierownik Szkolenia Praktycznego w Zespole Szkół Elektronicznych Janusz Gudyka, Dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu Wojciech Psik, Dyrektor Biura NOT Bogdan Szupernak, Prezes SEP Zbigniew Styczeń, V-ce Prezes Oddziału SIMP w Rzeszowie Włodzimierz Adamski, Wice przewodniczący PZITB Edward Gala, Prezes Firmy TABOR Dębica Marian Dybowski, Prof. Politechniki Rzeszowskiej Jan Sieniawski. Na zakończenie Prezes podziękował serdecznie wszystkim członkom stowarzyszeń za pracę, zaangażowanie i za to co robią w swoich stowarzyszeniach oraz NOT-cie. Dziękując życzył, aby w dalszym ciągu nie brakowało motywacji do tej zaszczytnej pracy społecznej zgodnej z hasłem Stanisława Staszica "...BYĆ NARODOWI UŻYTECZNYM..."