Zespół Szkół Technicznych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie

Dzień Sportu w ZST - zawody piłkarskie i szachowe

Opracowanie:Jerzy Szeliga. Opublikowano: 15 czerwca 2023r.

W dniach 31.05.2023r. i 1.06.2023r. z okazji Dnia Dziecka w ZST Rzeszów został zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego dzień sportu. W ramach dnia sportu odbyły się dwa turnieje – finał szkolnej ligi piłki nożnej i II indywidualne mistrzostwa ZST w szachach dziesięciominutowych.

Dzień Sportu w ZST - Zawody szachowe Dzień Sportu w ZST - Zawody szachowe Dzień Sportu w ZST - Zawody szachowe

II INDYWIDUALNY TURNIEJ SZACHOWY O MISTRZOSTWO ZSTRZESZÓW

W II turnieju szachowym o mistrzostwo ZST Rzeszów wzięło udział 42 zawodników. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, a każdy zawodnik rozegrał 5 partii. Po trzech godzinach umysłowych zmagań zwycięzcą został Rafał Bazan z klasy 4Bg, drugie miejsce zajął Hubert Stachowicz z klasy 1Et, a trzecie miejsce zajął Szymon Budziński z klasy 4Bs. Trzem najlepszym zawodnikom zostały wręczone nagrody w postaci dyplomów, szachów i dwóch biletów do kina Helios. Nagrody dla uczestników turniejów zostały ufundowane dzięki współpracy ZST Rzeszów z Radą Osiedla Zawiszy Czarnego w ramach osiedlowego programu z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych – promującego organizację imprez bezalkoholowych.

Dzień Sportu w ZST - Zawody szachowe Dzień Sportu w ZST - Zawody szachowe

FINAŁ SZKOLNEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ

W finale szkolnej ligi piłki nożnej udział wzięły klasy 1Ft,2Ct, i 3Ct. Po bardzo wyrównanych, emocjonujących i zaciętych meczach turniej wygrała klasa 2Ct, drugie miejsce klasa 3Ct i trzecie miejsce klasa 1Ft(o drugim miejscu zdecydowała większa liczba strzelonych bramek). Podczas turnieju wybrano najlepszego zawodnika turnieju Krystian Dracz 1Ft, strzelca Paweł Kępa 2Ct (4 bramki), i bramkarza Krystian Urban 3Ct. Wyróżnionym zawodnikom wręczone zostały statuetki , a każdy z uczestników otrzymał po 2 bilety do kina Helios.

Dzień Sportu w ZST - Zawody piłkarskie Dzień Sportu w ZST - Zawody piłkarskie Dzień Sportu w ZST - Zawody piłkarskie