Stopień kontrastu:

A A A A

Rozmiar czcionki:

A A A

Ikona kontaktu telefonicznego

+48 17 74-83-140

Ikona kontaktu emailowego

sekretariat@zst.resman.pl

Zespół Szkół Technicznych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie

I edycja Predator Games

Opracowanie:Edyta Brzyska-Michalak. Opublikowano: 15 czerwca 2023r.

6 marca 2023r. ruszyła I edycja Predator Games – największych w Europie Międzyszkolnych Rozgrywek Esportowych. Udział w turnieju wzięły 1024 szkoły, w tym i nasza szkoła. Rozgrywki odbywały się od 31.03.2023 - 27.05.2023. Pod okiem koordynatora - Pani Edyty Brzyskiej-Michalak oraz ucznia Michała Pociaska ucznia klasy 2ct udało nam się stworzyć 16-osobowe reprezentacje 4 drużyn w grach: Fortnite (Jakub Biernat 2dt, Szymon Majcher 2dt, Michał Magryś 2ct, Patryk Puszka 1et), Leauge of Legends (Laurent Bytnar 4ds, Karol Nowak 4ds, Sebastjan Padyasek 4ds, Gracjan Baj 4cg, Mateusz Krauz 3at, Mikołaj Kuźniar 1bt), Rocket League (Szymon Połeć 2ct, Patryk Puszka 1et, Filip Markowski 2at, Jeremiasz Czudec 2ct), Chess.com (Filip Markowski 2at, Iwona Maziarek 1dt). Z uwagi na fakt, że poziom był bardzo wysoki, sukcesem uczniów drużyn Fortnite oraz Rocket League był awans do drugiej rundy rozgrywek. Wszyscy uczniowie otrzymali plecaki ufundowane przez organizatora rozgrywek - Acer Polska.

I edycja Predator Games I edycja Predator Games I edycja Predator Games

Predator Games 2023 to największe w Europie Międzyszkolne Rozgrywki Esportowe, których założeniem jest nie tylko rozwój różnorodnych kompetencji wśród dzieci i młodzieży, dobra zabawa oraz wartościowe nagrody, ale także perspektywa budowania silnego pomostu między nastolatkami a rodzicami i szkołą. Co więcej, esport pozytywnie wpływa na rozwój najmłodszych, przyczyniając się chociażby do rozwoju wielu kompetencji, nauki strategicznego myślenia, współdziałania czy budowania relacji z rówieśnikami. Niewielu rodziców jest świadomych także ogromnego potencjału całej branży oraz rozwijającego się w jej ramach rynku pracodawców i pracowników. Gaming nie jest już tylko rozrywką, ale narzędziem do wspierania kreatywności i wyobraźni młodego pokolenia.
Z uwagi m.in. edukacyjny aspekt projektu Partnerami turnieju zostali: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Edukacji i Nauki, Centrum GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, Intel, Microsoft, Media Expert, MEiN Tech, VULCAN. Sponsorem Generalnym turnieju był PKO Bank Polski.

I edycja Predator Games I edycja Predator Games