Stopień kontrastu:

A A A A

Rozmiar czcionki:

A A A

Ikona kontaktu telefonicznego

+48 17 74-83-140

Ikona kontaktu emailowego

sekretariat@zst.resman.pl

Zespół Szkół Technicznych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie

Spotkanie z pracownikami Pratt & Whitney Rzeszów S.A.

Opracowanie: Marek Urbanik. Opublikowano: 22 września 2022r.

W Zespole Szkół Technicznych zawsze mamy na uwadze rozwój i karierę swoich uczniów, dlatego bardzo poważnie podchodzimy do współpracy z firmami, które działają w branżach w których kształcimy. W związku z tym w dniu 10.03.2022r. została podpisana bezterminowa umowa z firmą Pratt & Whitney Rzeszów S.A o patronat nad zawodem technik mechanik.

Umowa ta jest przedłużeniem dotychczasowej współpracy. Warto pamiętać, że Pratt & Whitney Rzeszów S.A to światowy lider w produkcji elementów silników lotniczych, montowanych w najnowocześniejszych samolotach cywilnych oraz wojskowych. W ramach umowy realizowane będą m.in. zadania:

  • szkolenia nauczycieli przez specjalistów firmy,
  • lekcje tematyczne dla uczniów prowadzone przez specjalistów firmy,
  • praktyki zawodowe uczniów,
  • staże wakacyjne dla uczniów realizowane w ramach projektów unijnych,
  • przekazywanie sprzętu dla pracowni przedmiotowych,
  • wycieczki do firmy,
  • nagrody dla najlepszych uczniów w szkole.

W dniu 16.09.2022r. w ramach patronatu w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikami firmy Pratt & Whitney Rzeszów S.A. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 1g kształcący się w zawodzie technik mechanik. Na spotkaniu został przedstawiony profil działalności firmy, oraz zaprezentowane wybrane metody wytwarzania części silników lotniczych. Wykład spotkał się z bardzo dużym zainteresowanie przez uczniów. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie!