Stopień kontrastu:

A A A A

Rozmiar czcionki:

A A A

Ikona kontaktu telefonicznego

+48 17 74-83-140

Ikona kontaktu emailowego

sekretariat@zst.resman.pl

Zespół Szkół Technicznych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie

Wypominki Szkolne 2022

Opracowanie: Józef Stalec. Opublikowano: 13 listopada 2022r.

3 listopada br. odbyły się, jak co roku, Wypominki szkolne w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie. Przedstawiciele kilkudziesięciu szkół z Rzeszowa i okolic modlili się za zmarłych nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników szkół, uczniów i rodziców, a ich imiona - wypisane na karcie wypominkowej - złożyli podczas Mszy Świętej w procesji z darami. Po Eucharystii odbyła się procesja żałobna z modlitwą za zmarłych.

Mszy Świętej oraz modlitwom za zmarłych przewodniczył ks. bp. Edward Białogłowski. W homilii mówił m.in.: "Chcemy dzisiaj nieść pomoc tym wszystkim, którzy byli związani z naszymi szkołami, a którzy znaleźli się w czyśćcu i mają plamy, które trzeba usunąć ze swojej duszy". Ks. bp Edward Białogłowski mówił również o przykładzie, jaki zostawili bł. Natalia Tułasiewicz i bł. ks. Władysław Findysz, podkreślił też wyjątkowe znaczenie rodziców w procesie wychowania młodego pokolenia, odwołując się do słów Jana Zamoyskiego, sekretarza królewskiego podkanclerza koronnego: Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.

Z naszej szkoły uczestniczyli w wypominkach: Jakub Kowal, Marcin Mędrak (2LO), Anna Skrobacz, Brygida Stachurska (3LO), (poczet sztandarowy, procesja z darami) oraz panowie Wiesław Siorek i Józef Stalec.