Stopień kontrastu:

A A A A

Rozmiar czcionki:

A A A

Ikona kontaktu telefonicznego

+48 17 74-83-140

Ikona kontaktu emailowego

sekretariat@zst.resman.pl

Zespół Szkół Technicznych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie

Szkolny Pokaz Talentów

Opracowanie: Dominika Szalacha. Opublikowano: 27 marca 2024r.

Tradycją stało się już, iż wraz z nadejściem wiosny, w Zespole Szkół Technicznych odbywa się Szkolny Pokaz Talentów. Również i w tym roku, 22 marca w zatłoczonej auli o tytuł najlepszego zawalczyło aż trzynastu uczestników i zespołów, zarówno w kategoriach artystycznych, sportowych, jak i przedmiotowych, czy nawet strzeleckich i militarnych. Nasi kandydaci mieli dodatkową motywację, aby pokazać się z jak najlepszej strony, gdyż po raz pierwszy ich zmagania obserwowała wyjątkowo duża liczba osób dzięki transmisji online.

Szkolny Pokaz Talentów Szkolny Pokaz Talentów Szkolny Pokaz Talentów
Szkolny Pokaz Talentów Szkolny Pokaz Talentów Szkolny Pokaz Talentów

Kiedy prowadzący Anna Skrobacz i Adam Wrzesień z 4LO oraz, debiutująca w tej roli, Zuzanna Zdebska z 2d zapowiedzieli pierwszą uczestniczkę wydawało się, iż konkurs będzie mieć liryczny charakter, gdyż w taki nastrój wprowadziła wszystkich Dorota Wilk z 1f wykonując utwór "Orła cień" przy akompaniamencie gitary. Jednak zaraz potem na scenie pojawił się Oskar Samborowski z klasy 4c, który swoją prezentacją o strzelaniu z pistoletu pneumatycznego przeniósł nas w zdyscyplinowany, precyzyjny i ciekawy świat strzelectwa sportowego. Chwilę później Dawid Siewierski z 2b brawurowym wykonaniem utworu "Master of Puppets" na gitarze elektrycznej udowodnił, że muzyka potrafi wywołać nie mniejsze emocje, niż trzymanie palca na spuście pistoletu.

Szkolny Pokaz Talentów Szkolny Pokaz Talentów Szkolny Pokaz Talentów
Szkolny Pokaz Talentów Szkolny Pokaz Talentów Szkolny Pokaz Talentów

Niesamowite brzmienia, które usłyszeliśmy w kolejnym występie były dziełem Konstantego Podzisa z 1f – beatboxera, którego sposób naśladowania głosem rytmów i dźwięków sprawił, iż trudno było uwierzyć, iż nie słyszymy właśnie prawdziwych instrumentów. Kolejna uczestniczka Milena Pilch z klasy 3LO zaprezentowała swoje niezwykłe umiejętności w skokach do wody, które, ja się dowiedzieliśmy, trenuje już od trzynastu lat! Jak się okazało, Dawid Siewierski nie był jedynym gitarzystą w tegorocznym konkursie, do rywalizacji dołączył bowiem Damian Szpunar z klasy 4b również prezentując swoje umiejętności w opanowaniu pięciu strun na gitarze elektrycznej. W muzycznych klimatach wkroczyła na scenę także następna uczestniczka – Julia Głazowska z 1f wykonując utwór Sanah "Szampan". Prezentację o pasji do wykonywania utworów Chopina czy Beethovena na organach zawdzięczamy Jakubowi Rzeczycy z klasy 1a, któremu nieobcy jest także akordeon i pianino.

Szkolny Pokaz Talentów Szkolny Pokaz Talentów Szkolny Pokaz Talentów
Szkolny Pokaz Talentów Szkolny Pokaz Talentów Szkolny Pokaz Talentów

Jak się okazuje - miłośników broni można znaleźć nie tylko w liceum wojskowym - kolejny uczestnik Stanisław Gajewski z klasy 3a to przyszły elektronik, dla którego składanie i rozkładanie broni nie stanowi żadnych tajemnic. Co więcej – potrafi to zrobić dosłownie z zamkniętymi oczami i to w niezwykle krótkim czasie. Wszystkich, który sądzili, iż dwóch wykonawców grających na tym samym instrumencie w jednym konkursie to sporo, zaskoczył z pewnością następny uczestnik. Na scenie pojawił się bowiem kolejny gitarzysta - Eryk Lis z klasy 3b. Po występach artystycznych nadszedł czas na sportowca – o swoje pasji do koszykówki opowiedział uczeń klasy 1g Szymon Daniel. Jednak to zamiłowanie do muzyki zdominowało piątkowy konkurs – udowodniła to Laura Pawłowska z 1f swoim wykonaniem utworu Billie Eilish "Ocean Eyes". Zmagania konkursowe zakończył dynamiczny występ Adama Września i Mateusza Chodora z 4LO. Panowie dali popis gry na saksofonie w utworze "Sofia".

Szkolny Pokaz Talentów Szkolny Pokaz Talentów Szkolny Pokaz Talentów
Szkolny Pokaz Talentów Szkolny Pokaz Talentów Szkolny Pokaz Talentów

W oczekiwaniu na wyłonienie zwycięzcy zaprezentowany został materiał filmowy, w którym, tym razem, o swoich talentach wypowiadali się nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Technicznych, nie zawsze w poważnym tonie. Po krótkich obradach jury przewodnicząca, Pani wicedyrektor Monika Konior – Oleszko, przedstawiła wyniki głosowania. Wyróżniony został Jakub Rzeczyca, trzecie miejsce przypadło w udziale Dawidowi Siewierskiemu, na miejscu drugim znalazła się Milena Pilch natomiast zwycięzcą konkursu okazał się Konstanty Pocias. Zwycięzcom gorąco gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą rywalizację.
Na koniec należy wspomnieć, że oprócz transmisji na żywo, kolejną nowością jest możliwość oddania głosu w kategorii "Nagroda Publiczności". Można to zrobić do poniedziałku 25.03 do godziny 12:00 na stronie tiny.pl/dtxmd. Zachęcamy zarówno do głosowania, jak i do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu na którą już teraz z niecierpliwością czekamy. Organizatorkami pokazu były panie Joanna Haluk-Słapińska, Magdalena Kołodziej i Dominika Szalacha. Zdjęcia: Wojciech Mazur z klasy 2d. Wszystkie występy można obejrzeć na: https://www.youtube.com/live/lfY8dmijxjw?feature=shared

Szkolny Pokaz Talentów Szkolny Pokaz Talentów