Stopień kontrastu:

A A A A

Rozmiar czcionki:

A A A

Ikona kontaktu telefonicznego

+48 17 74-83-140

Ikona kontaktu emailowego

sekretariat@zst.resman.pl

Zespół Szkół Technicznych

im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Rzeszowie

Mechanicy z ZST z certyfikatami firmy SIEMENS

Opracowanie: Marek Urbanik. Opublikowano: 8 stycznia 2024r.

Zespół Szkół Technicznych jest jedną z nielicznych szkół średnich w Polsce, która jest uprawniona do posługiwania się oznaczeniem Siemens CNC Training Partner. W wyniku tej współpracy nasi uczniowie kształcący się w zawodzie technik mechanik mają tą wyjątkową możliwość zdobycia certyfikatów firmy Siemens. W tym roku szkolnym kolejna grupa uczniów również otrzymała certyfikaty, tym razem było to 15 uczniów z klasy IVa kształcących się w zawodzie technik mechanik, którzy otrzymali certyfikaty firmy Siemens w zakresie obsługi i programowania CNC SINUMERIK przy użyciu symulatora SinuTrain.

Mechanicy z ZST z certyfikatami firmy SIEMENS Mechanicy z ZST z certyfikatami firmy SIEMENS Mechanicy z ZST z certyfikatami firmy SIEMENS

Program szkolenia obejmował: ogólne omówienie rodziny sterowań CNC SINUMERIK, omówienie i pokaz programowania DIN-ISO, omówienie i pokaz programowania technologicznego z wykorzystaniem ShopTurn/ShopMill, praktyczne ćwiczenia na symulatorze SinuTrain, uruchomienie na maszynie przygotowanego programu obróbki.

Mechanicy z ZST z certyfikatami firmy SIEMENS Mechanicy z ZST z certyfikatami firmy SIEMENS